Kalender

Sprintstafett DM

19 maj 2018
kl: 15:00
Plats
Aneby
Ansvarig

19 maj avgörs DM i sprintstafett i Aneby. Man tävlar i 2-mannalag och springer 2 sträckor var (3 sträckor var i HD21). Stafetten startar vid 15:00 och tidigare under dagen avgörs även sprint DM. Mer info går att läsa i inbjudan: https://eventor.orientering.se/Documents/Event/38938/1/Inbjudan 


Anmäl ditt intresse till stafetten här på hemsidan senast torsdag 10 maj.  

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Emma
D12
Maja
D20
Sara Andersson
D35
Maria B
D35
Mona
D35
Johanna
D45
Eva E
D55
Lisa Kumlin
D65
Valter Rooth
H12
Isac Elingfors
H12
Erik
H16
Hugo
H16
Noel
H16
Isac E
H20
Lukas L
H20
Gustav R
H20
Peter J
H35
Jonny
H45

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
D12
5 st
D14
2 st
D20
2 st
D21
1 st
D35
4 st
D45
1 st
D55
2 st
D65
2 st
H12
5 st
H16
4 st
H20
4 st
H21
1 st
H35
3 st
H45
3 st
H55
1 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/2 Fredag
2/2 Lördag
3/2 Söndag
09:30 Distansträning Vokalen Noel Info & anmälan
4/2 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Sven Info
17:30 * Föräldraträff GVG Vokalen (storstugan) Ungdomssektionen Info
17:30 * GVG-träning 4/2 med föräldrarmöte VOKalen GVG Info & anmälan
5/2 Tisdag
18:00 Snöpulsintervaller Vokalen Patrik K Info
6/2 Onsdag
7/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 19 - Kaninen och Noshörningen Holmarna Mattias K Länk››
8/2 Fredag
00:00‹ 10-milaläger Göingarna TTE Info & anmälan
9/2 Lördag
  10-milaläger Göingarna TTE Info & anmälan
10:00 * Träningsdag GVG-grupp Vokalen Ungdomssektion Info
10/2 Söndag
›23:59 10-milaläger Göingarna TTE Info & anmälan
10:00 Servering i Vokalen Info
11/2 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Andreas Info
17:30 * GVG-träning 11/2 VOKalen GVG Info & anmälan
12/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
13/2 Onsdag
19:00 Damträff Storstugan,Vokalen Mona J Info
19:15 Intervaller, inomhus Telekonsult arena Gustav Info
14/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 20 (K)alla hjärtans natt Högstorp södra, Ekebergs industriområde Fam. Ericsson Länk››
15/2 Fredag
16/2 Lördag
17/2 Söndag
09:30 Distansträning Vokalen Louise Info & anmälan
10:00 Servering i Vokalen Info
18/2 Måndag
19/2 Tisdag
18:00 Tempo Reflexbanan Vokalen Anders P Info
20/2 Onsdag
21/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 21 - I stenhuggarnas fotspår Fylleryd Bente & Janne Länk››
22/2 Fredag
23/2 Lördag
09:30 OL-intervaller Furuby Josephine Info & anmälan
24/2 Söndag
09:30 Distansträning Norratorp Josephine Info & anmälan
10:00 Servering i Vokalen Info
25/2 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Albin Info
26/2 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Lukas Info
27/2 Onsdag
19:15 Intervaller, inomhus Telekonsult arena Info
28/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 22 Hjort-natta ÄVEN MTBO Sevedsäng Sydväst Anders P Länk››

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se