Kalender

Tjogetträning

7 juni 2018
kl: 18:00
Plats
Vikaholm
Ansvarig
Lukas

Premiär för årets tjogetträningar, välkomna! Samling 18.00 vid Vikaholms förskola (se karta). Gemensam start för alla banor vid 18.15. Det finns fyra banor att välja på:



  • Långa ca 7,5 km 

  • Mellan ca 5,5 km

  • Korta ca 3,5 km

  • Lätta ca 2,5 km

Anmäl dig senast 6 juni. Kartorna skrivs ut i skala 1:10 000, ange i anmälan om du önskar 1:7500 istället. 



Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
-
-
Britt-Mari
Korta
Tove W
Korta
Maria H
Korta
Ann-Marie
Korta
Roger B
Korta
Susanne
Korta
Lena
Korta
Olle K
Långa
Patrik K
Långa
Peter B
Långa
Erik Å
Långa
Louise
Långa
Olof
Långa
Mattias
Långa
Hugo
Långa
Anders P
Långa
Patrik R
Långa
karin
Lätta
Alvin
Lätta
Uffe H
Mellan
Magnus P
Mellan
Maja P
Mellan
Glen
Mellan
Annika
Mellan
Magnus E
Mellan
Anders Sandblad
Mellan
Janne K
Mellan
Alicia
Mellan

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Korta
8 st
Långa
13 st
Lätta
3 st
Mellan
9 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/3 Fredag
00:00 Sverigepremiären, natt Info
2/3 Lördag
00:00 Sverigepremiären, medel Info
3/3 Söndag
00:00 Sverigepremiären, lång Info
00:00 Sverigepremiären, stafett Info
09:30 Pan-stafetten Åhus Pan-Kristianstad Info & anmälan
10:00 Servering Info
4/3 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen OS-gruppen Info
17:30 * GVG-träning 4/3 Fylleryd GVG Info & anmälan
5/3 Tisdag
18:00 OBS! Pannlampa, Reflexbanan Vokalen William Info
6/3 Onsdag
10:00 Veteran-OL Oskarshamn SOK Viljan Info
7/3 Torsdag
17:00 * Möte SM sprint 2020 Vokalen Patrik K Info
18:00 Vinternatt Etapp 23 Åseda Tomas Karlsson, Kexholm Länk››
8/3 Fredag
00:00 Kattegattnatt Info
9/3 Lördag
00:00 Hallandspremiären, medel Info
10/3 Söndag
00:00 Hallandspremiären, lång Info
11/3 Måndag
17:30 * GVG-träning 11/3 Fylleryd GVG Info & anmälan
17:30 Träning OS-gruppen Fylleryd OS-gruppen Info
12/3 Tisdag
18:00 Löpträning elljusspår Vokalen Info
19:30 Tiomilasamling Storstugan, VOKalen TTE / UK Info
13/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö OK Info
19:00 Damträff storstugan Info
19:00 Damträff Storstugan,Vokalen Mona J Info
19:15 Intervaller, inomhus Telekonsult arena Info
14/3 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 24 Bokhultet Kalle L o Tommy P Länk››
15/3 Fredag
00:00 Vårracet, natt Info
16/3 Lördag
00:00 Vårracet, lång Info
17/3 Söndag
00:00 Vårracet, medel Info
18/3 Måndag
17:30 * OS-gruppen Vokalen/LIllestad idrottssal Info
17:30 * GVG-träning 18/3 Fylleryd GVG Info & anmälan
19/3 Tisdag
18:00 Intervaller elljusspår Vokalen Lukas Info
20/3 Onsdag
10:00 Veteran-OL Berga Berga SOK Info
21/3 Torsdag
18:15 Vinternatt Etapp 25 Hjortsberga Håkan Bengtsson, Alvesta SOK Länk››
22/3 Fredag
23/3 Lördag
24/3 Söndag
25/3 Måndag
17:30 * GVG-träning 25/3 Fylleryd GVG Info & anmälan
17:30 * OS-gruppen VOKalen Maria m.fl. Info
26/3 Tisdag
18:00 5 min-intervaller på elljusspår Vokalen William Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
27/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg VAIS-Torpet Värend GN Info
28/3 Torsdag
18:30 Vinternatt Etapp 26 Vikensved Patrik R Länk››
30/3 Lördag
00:00 Vårdubbeln, medel Info
31/3 Söndag
00:00 Vårdubbeln, lång Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se