Kalender

SM-natt

1/1 1970 ›› 1/1 1970
01:00 ›› 01:00
Plats
Hässleholm
Ansvarig
TTE

Årets SM-natt kommer att arrangeras 29 mars och det är beslutat att vi inte kommer organisera något boende där nere. Istället är planen att vi åker ner i bilar, eller möjligtvis minibuss vid brist på förare. Anmäl gärna här om Du är intresserad av att springa SM-natt eller om Du kan erbjuda dig att följa med som ledare och köra en bil! 


Om det är många som åker kommer de olika bilarna åka från Växjö vid olika tidpunkter för att undvika lång väntetid i karantän men ungefärlig avresetid är 17.30-18.30.


Anmälan senast 15 mars här via hemsidan så att samåkning kan planeras.

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Sven
Jag kan vara ledare
Magnus P
Jag kan vara ledare
Mats
Jag kan vara ledare
Annika/Magnus
Jag kan vara ledare
Simon
Jag vill springa
Francesco Magenes
Jag vill springa
Maja P
Jag vill springa
Erik Åkesson
Jag vill springa
Lukas
Jag vill springa
Gustav R
Jag vill springa
Hugo
Jag vill springa
Isac
Jag vill springa
Alicia
Jag vill springa
Louise
Jag vill springa

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Jag kan vara ledare
4 st
Jag vill springa
10 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
2/5 Torsdag
18:00 OL-intervaller Hemmesjö Lukas Info & anmälan
3/5 Fredag
00:00‹ SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
4/5 Lördag
  SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
00:00 Nybro OK, lång Info
14:00 * Vokalen uthyrd Helena Lindén Info
5/5 Söndag
›23:59 SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
00:00 Nybro OK, medel Info
6/5 Måndag
08:30 Plantering av Julgransplanor Hemmesjö Krister S Info & anmälan
17:30 * GVG-träning 6/5 Pär Lagerkvistskolan GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning Pär Lagerkvistskolan OS-gruppen Info
7/5 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 SM 2020 Vokalen, Klubbrummet Patrik K Info
8/5 Onsdag
17:00 Motionsorientering Info
9/5 Torsdag
18:00 Sprintträning Solvändan Alicia & Louise Info & anmälan
18:30 * Vokalen uthyrd Storstugan, kök , klubbrum Brf Vingsnäckan Info
10/5 Fredag
11/5 Lördag
08:00 * Storstädning Berit Runefors Info
12/5 Söndag
13/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 13/5 Högstorpskolan GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och Juniorträning Björka OS-gruppen Info
14/5 Tisdag
18:00 Intervaller Vokalen Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 Möte ungdomssektionen Klubbrummet Info
15/5 Onsdag
17:00 Funktionär Motionsorientering o Grand Prix Vokalen Patrik K Info & anmälan
17:00 Motionsorientering och Grand Prix Vokalen Växjö OK Info
16/5 Torsdag
18:00 Sprint OL-intervaller Vokalen/Norr Josephine Info & anmälan
17/5 Fredag
18/5 Lördag
00:00 DM, sprint, Småland Info
00:00 DM, sprintstafett, Småland Info
15:00 Sprintstafett DM Älmhult Info & anmälan
19/5 Söndag
20/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 20/5 VOKalen GVG Info & anmälan
17:30 Ungdomsträning Hemmesjö Info
21/5 Tisdag
18:00 Intervaller, mosse/skog Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
22/5 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Alvesta Alvesta SOK Info
18:15 Damträff samling Kastanjevägen 34 Mona J Info
23/5 Torsdag
18:00 Sprintträning Sandsbro Noel Info & anmälan
19:00 * Vokalen uthyrd Storstuga o kök Daniel E Info
24/5 Fredag
25/5 Lördag
26/5 Söndag
00:00 Lämmeltåget 2019 Nässjö Ungdomssektionen Info & anmälan
09:00 * Arbetsdag Sigfridsleden VOKalen Krister & Mattias Info & anmälan
27/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 27/5 Evedal GVG Info & anmälan
17:30 Ungdomsträning Furuby OS-gruppen Info
28/5 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
29/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Kalmar Kalmar OK Info
18:00 * Vokalen uthyrd Storstuga o kök Guldbaggen BRF Info
30/5 Torsdag
31/5 Fredag
00:00‹ SM-sprint & sprintstafett Hudiksvall typ TTE Info & anmälan

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se