Kalender

Ungdoms och juniorträning, OS

21 oktober 2019
kl: 17:30
Plats
Vokalen
Ansvarig
OS-gruppen
OS-gruppen utgår från Vokalen för teknikträning. Kom ihåg pannlampa!
Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Martina N
Ja, jag kommer på träningen!
Annika
Ja, jag kommer på träningen!
Andreas
Ja, jag kommer på träningen!
Alvin
Ja, jag kommer på träningen!
Sven
Ja, jag kommer på träningen!
Lovisa
Ja, jag kommer på träningen!
Henrik
Ja, jag kommer på träningen!
Ebba
Ja, jag kommer på träningen!
Olle L
Ja, jag kommer på träningen!
Valter
Ja, jag kommer på träningen!
Isac Elingfors
Ja, jag kommer på träningen!
Filippa
Ja, jag kommer på träningen!
Wilma
Ja, jag kommer på träningen!
Mira
Ja, jag kommer på träningen!
Vega
Ja, jag kommer på träningen!
Silas hector
Ja, jag kommer på träningen!
Amanda Gustavsson
Ja, jag kommer på träningen!
Ragnar Jansson
Ja, jag kommer på träningen!

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Ja, jag kommer på träningen!
17 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Fredag
10:00 OL-träning Älmhult Jon Lindskog Info & anmälan
2/5 Lördag
00:00‹ 10MILA Upplands-Bro Attunda OK, Järfälla OK, Solna OK, Sundbybergs IK Info & anmälan
3/5 Söndag
›23:59 10MILA Upplands-Bro Attunda OK, Järfälla OK, Solna OK, Sundbybergs IK Info & anmälan
4/5 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning OS-gruppen Högstorp Maja Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Norra stugan , Fylleryd GVG Info & anmälan
5/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, underlag alpäng Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Info
6/5 Onsdag
7/5 Torsdag
18:00 OL-träning 7/5 Öjaby Janne K Info & anmälan
8/5 Fredag
00:00‹ SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 Markarydssprinten Info
9/5 Lördag
  SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 Gränsfejden/Vättefejden Info
00:00 Tenhultsmedeln Info
10/5 Söndag
›23:59 SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 OK Älmes vårtävling Info
00:00 Tenhultslången Info
11/5 Måndag
17:30 Ungoms- och juniorträning OS-gruppen Vikensved Maria m.fl. Info & anmälan
12/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte SM Vokalen, storstugan Patrik K Info
13/5 Onsdag
14/5 Torsdag
17:45 OL-träning 14/5 Fagrabäck KK Info & anmälan
15/5 Fredag
16/5 Lördag
17/5 Söndag
00:00 Lämmeltåget Info
18/5 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Domfälleskogen, Hovshaga GVG Info & anmälan
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Holmarna Albin Info & anmälan
19/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Storstugan Ungdomskommittén Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
20/5 Onsdag
17:30 * Damträff - utflykt Gårdsby kyrka Info
22/5 Fredag
18:00 * Keps OL Högstorp Isac Ericsson Info & anmälan
23/5 Lördag
24/5 Söndag
25/5 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Evedal GVG Info & anmälan
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Brittatorp OS-gruppen Info & anmälan
26/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, skog eller liten stig (val) Vokalen Patrik K Info
27/5 Onsdag
28/5 Torsdag
08:30 Lägga Brasved i säckar Asa Krister S Info & anmälan
29/5 Fredag
30/5 Lördag
10:00 KM medeldistans Ziiplinen Bränderyd TTE Info & anmälan
31/5 Söndag
00:00 Veckans bana Info & anmälan

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se