Kalender

Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Onsdag
08:00 OK Älme (lång) Loshult Info
2/5 Torsdag
18:00 OL-träning (sprint) Solberget (g:a vattentornet) Patrik Karlsson Info & anmälan
3/5 Fredag
17:30 * Vokalen uthyrd Info
4/5 Lördag
12:00‹ 10-mila Kungsängen Info & anmälan
07:15 SOK Aneby (lång) Lommaryd Info
5/5 Söndag
›14:00 10-mila Kungsängen Info & anmälan
07:45 Markaryds FK (medel) Markaryd Info
6/5 Måndag
17:00 Motions-5-dagars E5 Öjaby Växjö OK Info
17:30 * Nybörjarkurs Barn och Yngre ungdomar VOKalen Ingemar J Info
18:00 Grand Prix, Etapp 1 Öjaby Växjö OK Info
7/5 Tisdag
18:00 45-15 i skog VOKalen Daniel E Info
8/5 Onsdag
13:00 Daglediga VOKalen Jan-Ove Hedstig, tel. 0472-75170 Info
9/5 Torsdag
00:00‹ Klubbresa Närke via Hökensås Info & anmälan
00:00 Silva League 3 (sprint) Kumla Info
00:00 OK Gränsen, medel (VTSC lång) Habo Info
10/5 Fredag
  Klubbresa Närke via Hökensås Info & anmälan
00:00 Närkekvartetten dag 2 (lång) Info
11/5 Lördag
  Klubbresa Närke via Hökensås Info & anmälan
00:00 Närkekvartetten dag 3 + Silva League (lång) Info
12/5 Söndag
›23:59 Klubbresa Närke via Hökensås Info & anmälan
00:00 Närkekvartetten dag 4 + Silva League (medel) Info
13/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning Högstorp Sven Info
17:30 * Nybörjarkurs Barn och Yngre ungdomar VOKalen Ingemar J Info
14/5 Tisdag
18:00 Sprintintervaller VOKalen Daniel E Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Info
19:30 Ungdomskommittémöte VOKalen Lena Info
20:00 TTE-kommittémöte VOKalen Info
15/5 Onsdag
15:00 * Vokalen uthyrd till Norregårdsskolan Info
18:00 Grand Prix Etapp 2 Moheda Alvesta SOK Info
16/5 Torsdag
18:00 OL-träning (sprint) Teleborgs slott Patrik Info & anmälan
17/5 Fredag
18/5 Lördag
00:00 Silva League 6 (medel) Sundsvall Info
00:00 DM medel MTBO Eksjö Info
19/5 Söndag
00:00 Silva League 7, final (lång) Sundsvall Info
00:00 MTBO (sprint), Svenska Cupen Eksjö Info
20/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning VOKalen Sven och Elin Info
17:30 * Nybörjarkurs Barn och Yngre ungdomar VOKalen Ingemar J Info
21/5 Tisdag
17:30 Närtävling Sprint Älmhult OK Älme Info
18:00 Sprintintervaller VOKalen Daniel E Info
22/5 Onsdag
00:00 Växjö Fria Gymnasium VOKalen Ingemar J Info
09:00 Veteran-OL Sandsbro Hagbert Persson Info
23/5 Torsdag
18:00 OL-träning (sprintstafett) Sandsbro, scoutstugan Patrik Karlsson Info & anmälan
24/5 Fredag
17:00‹ FK Finn ungdomsläger Vokalen uthyrd Info
25/5 Lördag
›10:00 FK Finn ungdomsläger Vokalen uthyrd Info
11:00 DM Sprint, Värend GN Bokelundsskolan Info
15:00 DM Sprintstafett, Värend GN Bokelundsskolan Info & anmälan
26/5 Söndag
10:00 * Grand Prix Aktivitetsdag VAIS-torpet Växjö OK Info & anmälan
27/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning VOKalen/Furuby Annika och Lena Info
17:30 * Nybörjarkurs Barn och Yngre ungdomar VOKalen Ingemar J Info
28/5 Tisdag
18:00 KALAS-intervaller Bikilastyle VOKalen Daniel E Info
29/5 Onsdag
17:30 Damträff Vokalen Info
30/5 Torsdag
18:00 Tjogetträning 30/5 Högaskruv Isac E Info & anmälan
31/5 Fredag

Aktuellt

Naturpasset 2018

Nu finns Naturpasset 2018 redo att ta sig an. Kontroller ute mellan 1 maj och 1 oktober.
Läs mer...››

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se