Kalender

Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/3 Lördag
07:15 Pan-Våren medel Furuboda Pan-Kristianstad Info
2/3 Söndag
07:15 Pan-Våren lång Furuboda Pan-Kristianstad Info
10:00 * Söndagsöppet med semlor VOKalen Laila M Info
11:30 * Vokalen uthyrd Info
3/3 Måndag
18:00 * Träning för GVG-gruppen Lillestadskolans gymnastiksal Annika mfl Info
20:00 * Ungdoms- och juniorträning för både GVG-grupen och OS-gruppen, samt ALLA klubbmedlemmar Strandbjörkshallen Lena mfl Info
4/3 Tisdag
18:00 Stegsets intervaller VOKalen Daniel E Info
5/3 Onsdag
18:00 Inomhusträning i Telekonsult Arena Info
6/3 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 22 Bokhultet Lena R Länk››
7/3 Fredag
17:15 Hallandspremiären (natt) Vilshärad Info
8/3 Lördag
00:00‹ OS-gruppens säsongsupptakt 8-9 mars Hallandspremiären Info & anmälan
08:15 Hallandspremiären (medel) Skogaby Info
09:30 * Upptaktsträff GVG-gruppen Kronoskogen & Ljungbybadet Info & anmälan
9/3 Söndag
›23:59 OS-gruppens säsongsupptakt 8-9 mars Hallandspremiären Info & anmälan
07:15 Hallandspremiären (lång) Skogaby Info
10:00 Söndagsöppet VOKalen Laila M Info
10/3 Måndag
18:00 Ungdoms- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen VOKalen/Lillestadskolan Elin mfl Info
11/3 Tisdag
18:00 Löpstyrka i backe VOKalen Daniel E Info
20:00 Kommittémöte Träning/Tävling/Elit Klubbrummet Pelle L Info
12/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Strömbergshyttan Lessebo OK Info
18:00 Motionskommittémöte Vokalen Marie Info
13/3 Torsdag
09:30 * Vokalen uthyrd Attendo Care Info
18:00 Bingoalliansen VOKalen storstugan Krister S Info
18:10 Vinternatt Etapp 23 Marieborg Patrik K Länk››
14/3 Fredag
15/3 Lördag
16/3 Söndag
08:00 OK Silva/Rävetofta OK (lång) Röstånga Info
17/3 Måndag
18:00 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen VOKalen/Lillestadskolan Sven mfl Info
18/3 Tisdag
18:00 Formkollsintervaller VOKalen Daniel E Info
19/3 Onsdag
10:00 Veteran-OL Kalmar OK Kalmar OK Info
18:00 Inomhusträning i Telekonsult Arena Daniel E Info
19:00 Damträff VOKalen Mona J Info
20/3 Torsdag
18:00 Hälsoarena Fylleryd Storstugan Info
18:25 Vinternatt Etapp 24 Högstorp Patrik R Länk››
21/3 Fredag
22/3 Lördag
08:30 OK Orion (lång) Jämjö Info
23/3 Söndag
07:30 OK Orion (medel) Jämjö Info
24/3 Måndag
18:00 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen, OS-gruppen tränar på Högstorp, se mer info Högstorp/Lillestadskolan Lena mfl Info
25/3 Tisdag
17:30 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns mfl Info
18:00 Isabella Anderssons fartlek VOKalen Daniel E Info
20:00 * Utbildning skallgång Vokalen Krister S och Polisen Info
26/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö OK Johan Jansson Info
27/3 Torsdag
18:45 Vinternatt Etapp 25 Notteryd Katarina Länk››
28/3 Fredag
29/3 Lördag
00:00‹ Sydsvenska 7-manna Brunnsparken, Ronneby Ronneby OK Info & anmälan
15:00 * Vokalen uthyrd till SV-TY Info
30/3 Söndag
›23:59 Sydsvenska 7-manna Brunnsparken, Ronneby Ronneby OK Info & anmälan
31/3 Måndag
17:15 OBS ny tid !! Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen VOKalen/Fylleryd Gunilla Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se