Kalender

Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Torsdag
08:00 OK Älme (medel) Loshult Info
2/5 Fredag
00:00 Silva League 4 (sprint) Tranås Info
17:00 Tiomilasamling: Försnacket Vokalen UK / Anders Persson Info & anmälan
3/5 Lördag
15:00‹ Uppdaterad: 10-mila 2014 Eksjö, Ränneslätt Info & anmälan
00:00‹ 10mila Ränneslätt, Eksjö Eksjö Info
00:00 10-mila Eksjö Info
4/5 Söndag
›00:00 Uppdaterad: 10-mila 2014 Eksjö, Ränneslätt Info & anmälan
›23:59 10mila Ränneslätt, Eksjö Eksjö Info
00:00 10-mila Eksjö Info
07:45 Markaryds FK (medel) Hannabad Info
15:00 Tiomila 2014: Enkät för Resa & Boende Info
5/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen Högstorps Skola Elin & Anna Maria Info
18:00 Packning av naturpass Vokalen Motionskommittén Info
6/5 Tisdag
18:00 Träning Skallgång Vokalen Krister S Info
19:45 Styrelsemöte Styrelserummet Vokalen Styrelsen Info
7/5 Onsdag
14:00 * Vokalen uthyrd till Softkurs Info
17:00 Motions-5-dagars Gårdsby Värend GN Info
18:00 * Vokalen uthyrd Info
18:00 Grand Prix Etapp 2 Gårdsby Värend GN Info
8/5 Torsdag
18:00 Sprint-cup Parkvägen 2 vid kvarndammsparken (på Öster) Olof Info
9/5 Fredag
10/5 Lördag
09:00 FK Finn (lång), VTSC Dörarp Info
11/5 Söndag
08:45 Målilla OK (medel) Mörlunda Info
12/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen Notteryd Sven Info
13/5 Tisdag
18:00 Precisionslöpning/Tempoträning VOKalen Daniel E Info
20:00 Kommittémöte Träning/Tävling/Elit Klubbrummet Pelle L Info
14/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Nybro OK Nybro OK Info
14:30 * Vokalen uthyrd Norregårdsskolan Info
18:00 Zonträff Vokalen SmOF Info & anmälan
15/5 Torsdag
18:00 Sprint-OL träning Spetsamossen Isac E Info & anmälan
16/5 Fredag
17/5 Lördag
16:30 * Vokalen uthyrd Info
18/5 Söndag
19/5 Måndag
17:15 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen Kårestad (Furuby) Elin & Annika Info
17:30 Nybörjarkurs ungdom VOKalen Uffe och Peter Info
20/5 Tisdag
08:00 * Storstugan utlånad till Lillestadsskolan Info
18:00 Stegeintervaller 3-2-1 VOKalen Daniel E Info
21/5 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Lammhult OK Norrvirdarna Info
17:30 Damträff, utflykt Helgö Vokalen Mona J Info
22/5 Torsdag
18:00 Sprintcup 3 Vokalen Oscar & Olof Info & anmälan
23/5 Fredag
24/5 Lördag
08:45‹ Info
08:45‹ Träningsdag med övernattning och Stafett Landsbro/Nässjö Värendszonen Info & anmälan
08:45‹ Träningsdag med övernattning och Stafett Landsbro/Nässjö Värendszonen Info & anmälan
08:30 * Storstädning VOKalen Info
25/5 Söndag
›00:00 Info
›00:00 Träningsdag med övernattning och Stafett Landsbro/Nässjö Värendszonen Info & anmälan
›16:00 Träningsdag med övernattning och Stafett Landsbro/Nässjö Värendszonen Info & anmälan
00:00 Lämmeltåget Nässjö Info
26/5 Måndag
17:30 Nybörjarkurs Ungdom Vokalen Info
17:30 Ungdom- och juniorträning för både GVG- och OS-gruppen VOKalen/Fylleryd Gunilla Info
27/5 Tisdag
18:00 Simones Juoksukuntopiiri VOKalen Daniel E Info
28/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Alstermo Alstermo IF Info
29/5 Torsdag
18:00 Sprintcup, 4 Vokalen Henrik E Info & anmälan
30/5 Fredag
31/5 Lördag
00:00 SM sprint kval Uppsala OK Linne Info

Aktuellt

Motionsorientering

Nu drar höstens motionsorienteringar igång!
Läs mer...››

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se