Kalender

Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Fredag
00:00 Gränsfejden Info
00:00 Polkaluffen Info
2/5 Lördag
00:00 OK Älmes vårtävling Info
3/5 Söndag
00:00 Lagadalskampen Info
4/5 Måndag
17:00 VGIF-mästerskap VOKalen Ingemar J Info
17:15 Ungdoms-/juniorträning GVG- och OS-gruppen VOKalen Ingemar mfl Info
17:30 * Nybörjarkurs för ungdomar Vokalen Peter J mfl Info
5/5 Tisdag
18:00 3-2-1 stegar på större och mindre stigar VOKalen Daniel E Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrumet Styrelsen Info
6/5 Onsdag
17:00 MOTIONS-5-DAGARS Vikaholm Växjö OK Info
17:15 Grand Prix Vikaholm Växjö OK Info
7/5 Torsdag
18:00 Orienteringsträning Vokalen Olof Info
8/5 Fredag
12:00‹ Tiomila 2015 Skepptuna Uppland Info & anmälan
9/5 Lördag
  Tiomila 2015 Skepptuna Uppland Info & anmälan
00:00 Bävern Medel VOKalen Info
10/5 Söndag
›20:00 Tiomila 2015 Skepptuna Uppland Info & anmälan
00:00 Bävern, långdist Info
11/5 Måndag
17:15 * Ungdoms-/juniorträning GVG- och OS-gruppen Universitetet Johan Info
17:30 * Nybörjarkurs för ungdomar Vokalen Peter J mfl Info
12/5 Tisdag
18:00 Löpträning VAIS-loppet VOKalen Daniel E/VAIS Info & anmälan
20:00 Klubbmöte Vokalen Styrelsen Info
13/5 Onsdag
16:00‹ Klubbresa Dalarna 13-17 maj Säter/Leksand/Bjursås Info & anmälan
09:00 Veteran-OL Sexklubbars Ålems OK Ålems OK Info
12:00 * Vokalen uthyrd Norregårdsskolan Info
14/5 Torsdag
  Klubbresa Dalarna 13-17 maj Säter/Leksand/Bjursås Info & anmälan
15/5 Fredag
  Klubbresa Dalarna 13-17 maj Säter/Leksand/Bjursås Info & anmälan
16/5 Lördag
  Klubbresa Dalarna 13-17 maj Säter/Leksand/Bjursås Info & anmälan
17/5 Söndag
›23:59 Klubbresa Dalarna 13-17 maj Säter/Leksand/Bjursås Info & anmälan
18/5 Måndag
08:30 Renovering av köket 18 maj Vokalen Krister S Info & anmälan
17:15 * Ungdoms-/juniorträning GVG- och OS-gruppen Hemmesjö/Skogstorp Annika och Sven Info
17:30 * Nybörjarkurs för ungdomar Vokalen Peter J mfl Info
19/5 Tisdag
08:30 Renovering av köket 19 maj Vokalen Krister S Info & anmälan
18:00 Stafettintervaller, stig VOKalen Patrik K Info
19:45 ungdomskommittémöte Klubbrumet ungdomskommittén Info
20/5 Onsdag
08:30 Renovering av köket 20 maj Vokalen Krister S Info & anmälan
09:00 Veteran-Ol Kronoberg Vislanda OK Virdarna Info
21/5 Torsdag
08:30 Renovering av köket 21 maj Vokalen Krister S Info & anmälan
22/5 Fredag
23/5 Lördag
09:30 * Träningsdag Grand Prix 2015 Hanaslöv Alvesta SOK Info & anmälan
24/5 Söndag
10:30 Lämmeltåget Nässjö Info & anmälan
25/5 Måndag
17:15 * Ungdoms-/juniorträning GVG- och OS-gruppen Vikaholm Patrik Info
26/5 Tisdag
18:00 Tärningsintervaller på småstig VOKalen Daniel E Info
27/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Sexklubbars Emmaboda/Verda OK Emmaboda/Verda OK Info
17:00 Damträff Vokalen för utflykt till Singelstorp fly Info
28/5 Torsdag
18:00 Spint-OL Fagrabäckskolan Olof Info
29/5 Fredag
30/5 Lördag
11:00 Sprint DM Individuellt Nybro Info
15:00 DM-Sprintstafett 30 Maj Nybro Nybro OK Info & anmälan
31/5 Söndag

Aktuellt

Motionsorientering

Nu drar höstens motionsorienteringar igång!
Läs mer...››

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se