Kalender

Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
3/4 Måndag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Skogstorp Sven mfl Info
4/4 Tisdag
18:00 Skogsintervaller med styrka Vokalen Daniel E Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns mfl Info
20:00 Klubbrummet Info
20:00 Styrelsemöte Klubbrummet Info
5/4 Onsdag
00:00 Bauernatta Info
00:00 Bauernatta Info
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Värend GN Info
6/4 Torsdag
17:30 Provlöpning Vokalen Patrik K Info & anmälan
7/4 Fredag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
8/4 Lördag
10/4 Måndag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Högstorp (vid Hemköp) Lena mfl Info
11/4 Tisdag
18:00 Intervaller 3,2,1 på stor stig Vokalen Daniel/Patrik R Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns mfl Info
19:45 Ungdomskommittémöte Klubbrummet Lena Info
12/4 Onsdag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
10:00 Veteran-OL Ålem Ålems OK Info
17:00 * Motionsorientering Lessebo Lessebo OK Info
23:59 Nu fyller vi VOKalens frys Vokalen, frysen Serveringen Info & anmälan
13/4 Torsdag
14/4 Fredag
00:00 Växjö OK - Tävling Info
00:00 Växjö OK Info
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
15/4 Lördag
00:00 Nybro OK Info
00:00 OK Torfinn Info
00:00 Nybro OK Info
00:00 OK Torfinn Info
16/4 Söndag
00:00‹ Sydsvenska 7-manna/4-dams Lövhult Nässjö SOK Info & anmälan
00:00 Nässjö OK Info
00:00 Nässjö OK Info
00:00 Sydsvenska 7-manna/4-dams Info
17/4 Måndag
›00:00 Sydsvenska 7-manna/4-dams Lövhult Nässjö SOK Info & anmälan
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
18/4 Tisdag
18:00 Intervaller på VAIS-mossen Vokalen Daniel E Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns mfl Info
19:45 TTE-möte Klubbrummet TTE/Daniel Info
19/4 Onsdag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
17:00 * Motionsorientering VAIS-torpet Växjö AIS Info
20/4 Torsdag
18:00 OL-träning 20/4 Vokalen/Fylleryd Louise Info & anmälan
21/4 Fredag
00:00‹ Tävlingsresa Natt-SM och Swedish League Örebro TTE / Mattias Info & anmälan
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
24/4 Måndag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Furuby Patrik mfl Info
17:30 * Nybörjarkurs för barn och ungdomar VOKalen Ungdomsledarna i Växjö OK Info
25/4 Tisdag
08:30 Plantering julgranar Hemmesjö Krister S Info & anmälan
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns mfl Info
18:00 Supertusingar på småstig VOKalen Daniel E Info
26/4 Onsdag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
10:00 Veteran-OL Nybro Nybro OK Info
17:00 * Motionsorientering Moheda Alvesta SOK Info
18:00 Grand Prix Etapp 1 Moheda Alvesta SOK Info
19:00 Damträff Vokalen Mona J Info
27/4 Torsdag
18:00 10MILA-träning Högstorp Louise Info & anmälan
28/4 Fredag
08:00 * Vokalen uthyrd Lillestadskolan Krister S Info
30/4 Söndag
›23:59 Tiomila 2017 Göteborg Partille, Kåhögs gård Göteborgsklubbarna Info & anmälan
00:00 Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, lång Info
00:00 Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, lång Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se