Kalender

Sprintstafett DM

18 maj 2019
kl: 15:00
Plats
Älmhult
Ansvarig

Lördag 18 maj avgörs sprintstafett DM i Älmhult med start från kl. 15.00. Tidigare under dagen avgörs även sprint DM vid samma arena. Man tävlar i 2-mannalag och springer 2 sträckor var (3 sträckor var i HD21). Följande klasser går att delta i: D/H12, D/H14, D/H16, D/H18, D/H20, D/H21, D/H35, D/H45,
D/H55, D/H65, D/H75. För mer info om tävlingen, se inbjudan: https://eventor.orientering.se/Documents/Event/45303/2/Inbjudan


Anmäl ditt intresse till att springa stafetten här på hemsidan senast fredag 10 maj.  

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat


Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
D12
2 st
D14
5 st
D16
2 st
D18
2 st
D21
1 st
D35
2 st
D45
3 st
D55
2 st
D65
2 st
H12
3 st
H14
2 st
H16
2 st
H20
2 st
H21
4 st
H35
4 st
H45
2 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
2/5 Torsdag
18:00 OL-intervaller Hemmesjö Lukas Info & anmälan
3/5 Fredag
00:00‹ SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
4/5 Lördag
  SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
00:00 Nybro OK, lång Info
14:00 * Vokalen uthyrd Helena Lindén Info
5/5 Söndag
›23:59 SL-helg, Stockholm Stockholm TTE Info & anmälan
00:00 Nybro OK, medel Info
6/5 Måndag
08:30 Plantering av Julgransplanor Hemmesjö Krister S Info & anmälan
17:30 * GVG-träning 6/5 Pär Lagerkvistskolan GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning Pär Lagerkvistskolan OS-gruppen Info
7/5 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 SM 2020 Vokalen, Klubbrummet Patrik K Info
8/5 Onsdag
17:00 Motionsorientering Info
9/5 Torsdag
18:00 Sprintträning Solvändan Alicia & Louise Info & anmälan
18:30 * Vokalen uthyrd Storstugan, kök , klubbrum Brf Vingsnäckan Info
10/5 Fredag
11/5 Lördag
08:00 * Storstädning Berit Runefors Info
12/5 Söndag
13/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 13/5 Högstorpskolan GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och Juniorträning Björka OS-gruppen Info
14/5 Tisdag
18:00 Intervaller Vokalen Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 Möte ungdomssektionen Klubbrummet Info
15/5 Onsdag
17:00 Funktionär Motionsorientering o Grand Prix Vokalen Patrik K Info & anmälan
17:00 Motionsorientering och Grand Prix Vokalen Växjö OK Info
16/5 Torsdag
18:00 Sprint OL-intervaller Vokalen/Norr Josephine Info & anmälan
17/5 Fredag
18/5 Lördag
00:00 DM, sprint, Småland Info
00:00 DM, sprintstafett, Småland Info
15:00 Sprintstafett DM Älmhult Info & anmälan
19/5 Söndag
20/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 20/5 VOKalen GVG Info & anmälan
17:30 Ungdomsträning Hemmesjö Info
21/5 Tisdag
18:00 Intervaller, mosse/skog Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
22/5 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Alvesta Alvesta SOK Info
18:15 Damträff samling Kastanjevägen 34 Mona J Info
23/5 Torsdag
18:00 Sprintträning Sandsbro Noel Info & anmälan
19:00 * Vokalen uthyrd Storstuga o kök Daniel E Info
24/5 Fredag
25/5 Lördag
26/5 Söndag
00:00 Lämmeltåget 2019 Nässjö Ungdomssektionen Info & anmälan
09:00 * Arbetsdag Sigfridsleden VOKalen Krister & Mattias Info & anmälan
27/5 Måndag
17:30 * GVG-träning 27/5 Evedal GVG Info & anmälan
17:30 Ungdomsträning Furuby OS-gruppen Info
28/5 Tisdag
18:00 Intervaller & spänst, grus/stor stig Vokalen Patrik K Info
29/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Kalmar Kalmar OK Info
18:00 * Vokalen uthyrd Storstuga o kök Guldbaggen BRF Info
30/5 Torsdag
31/5 Fredag
00:00‹ SM-sprint & sprintstafett Hudiksvall typ TTE Info & anmälan
00:00 SM sprint, kval Hudiksvall Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se