Nyheter

30/5
2020
Resultat Klubbmästerskap Medel
›› av TTE / Mattias
Namn:
Rubrik:
Text:
Antispam:
›› 30/5 av Åsa Westström
Tack för en fin tävling
KM Medel 200530, Sträcktidsresultatlista

KM Medel 200530, Sträcktidsresultatlista

2020-05-30

H21 ELIT 4600 m 9 anmälda
1 Noel Braun
Växjö OK
34:27 0:50
0:50
1:25
23:30
0:51
1:41
2:35
26:05
3:12
4:53
1:36
27:41
1:33
6:26
1:33
29:14
1:36
8:02
3:48
33:02
1:40
9:42
1:25
34:27
0:36
10:18
5:03
15:21
0:35
15:56
2:49
18:45
2:42
21:27
0:38
22:05
2 Gustav Runefors
Växjö OK
36:06 0:41
0:41
1:31
23:48
0:54
1:35
2:38
26:26
3:14
4:49
2:08
28:34
1:15
6:04
1:49
30:23
1:31
7:35
4:20
34:43
1:31
9:06
1:23
36:06
0:31
9:37
5:41
15:18
0:34
15:52
2:28
18:20
3:18
21:38
0:39
22:17
3 Simon Christoffersson
Växjö OK
38:33 0:37
0:37
1:20
25:05
0:51
1:28
2:36
27:41
3:13
4:41
3:20
31:01
1:39
6:20
1:32
32:33
1:37
7:57
4:36
37:09
1:31
9:28
1:24
38:33
0:33
10:01
5:22
15:23
0:33
15:56
3:35
19:31
3:37
23:08
0:37
23:45
4 Adam Georgsson
Karlskrona SOK
38:45 0:53
0:53
1:39
25:06
0:57
1:50
3:13
28:19
3:54
5:44
1:51
30:10
1:07
6:51
2:16
32:26
1:44
8:35
4:46
37:12
1:36
10:11
1:33
38:45
0:31
10:42
6:06
16:48
0:35
17:23
2:14
19:37
3:05
22:42
0:45
23:27
5 Joel Käll Karlsson
Växjö OK
39:04 1:05
1:05
1:19
26:51
1:05
2:10
2:50
29:41
4:22
6:32
2:15
31:56
1:06
7:38
1:46
33:42
1:44
9:22
3:58
37:40
1:44
11:06
1:24
39:04
0:31
11:37
6:03
17:40
0:38
18:18
3:33
21:51
2:54
24:45
0:47
25:32
6 Hugo Ericsson
Växjö OK
39:29 0:47
0:47
1:37
26:20
1:15
2:02
3:06
29:26
4:08
6:10
1:51
31:17
1:05
7:15
2:12
33:29
2:02
9:17
4:39
38:08
1:50
11:07
1:21
39:29
0:32
11:39
6:02
17:41
0:38
18:19
2:34
20:53
3:07
24:00
0:43
24:43
7 Fredrik Johansson
Växjö OK
42:54 0:47
0:47
1:32
28:53
1:14
2:01
2:57
31:50
5:22
7:23
1:48
33:38
2:29
9:52
2:46
36:24
1:46
11:38
5:04
41:28
1:39
13:17
1:26
42:54
0:38
13:55
6:24
20:19
0:37
20:56
2:34
23:30
3:09
26:39
0:42
27:21
8 Niklas Karlsson
Växjö OK
48:46 3:54
3:54
1:53
33:50
1:18
5:12
3:07
36:57
4:47
9:59
2:33
39:30
1:47
11:46
2:02
41:32
2:04
13:50
5:04
46:36
1:53
15:43
2:10
48:46
0:34
16:17
7:10
23:27
0:52
24:19
2:56
27:15
3:53
31:08
0:49
31:57
9 Ludvig Wallén
Växjö OK
71:33 8:45
8:45
1:42
46:58
1:15
10:00
4:36
51:34
6:45
16:45
4:54
56:28
1:36
18:21
7:17
63:45
2:18
20:39
5:42
69:27
3:33
24:12
2:06
71:33
0:50
25:02
9:30
34:32
0:46
35:18
3:46
39:04
4:05
43:09
2:07
45:16




D21 ELIT 3800 m 2 anmälda
1 Maja Porle
Växjö OK
42:56 4:52
4:52
2:43
35:43
2:56
7:48
3:27
39:10
2:40
10:28
1:37
40:47
0:45
11:13
2:09
42:56
4:36
15:49
2:26
18:15
3:53
22:08
0:51
22:59
3:37
26:36
3:39
30:15
1:07
31:22
1:38
33:00
2 Annie Lennartsson
Skåneslättens OL
56:35 8:42
8:42
3:06
48:44
3:16
11:58
3:25
52:09
2:16
14:14
2:25
54:34
0:58
15:12
2:01
56:35
4:12
19:24
2:49
22:13
6:41
28:54
1:14
30:08
4:15
34:23
4:08
38:31
4:57
43:28
2:10
45:38




H60 3000 m 6 anmälda
1 Jan Karlsson
Växjö OK
43:44 5:28
5:28
2:38
41:13
1:52
7:20
2:31
43:44
0:46
8:06
1:44
9:50
6:04
15:54
1:14
17:08
4:26
21:34
4:33
26:07
1:20
27:27
2:44
30:11
4:28
34:39
3:56
38:35
2 Lars Eklund
Växjö OK
56:52 6:14
6:14
3:06
54:05
2:12
8:26
2:47
56:52
3:39
12:05
1:56
14:01
7:17
21:18
1:35
22:53
5:57
28:50
6:00
34:50
1:44
36:34
3:00
39:34
4:21
43:55
7:04
50:59
3 Kalle Lindqvist
Växjö OK
56:57 5:16
5:16
3:03
53:00
2:14
7:30
3:57
56:57
1:03
8:33
1:44
10:17
6:02
16:19
1:21
17:40
8:49
26:29
5:41
32:10
2:18
34:28
3:27
37:55
3:56
41:51
8:06
49:57
4 Anders Wiberg
Växjö OK
59:19 5:00
5:00
4:27
56:55
2:19
7:19
2:24
59:19
4:15
11:34
1:33
13:07
4:58
18:05
2:54
20:59
6:59
27:58
12:40
40:38
1:50
42:28
2:40
45:08
3:20
48:28
4:00
52:28
Kenneth Lindblom
Växjö OK
Ej godk. 13:50
13:50
4:06
74:53
2:53
16:43
4:05
78:58
7:32
24:15

33:20
2:03
35:23
9:24
44:47
6:48
51:35
2:50
54:25
3:28
57:53
5:32
63:25
7:22
70:47




H50 3400 m 10 anmälda
1 Patrik Rosén
Växjö OK
32:41 0:54
0:54
2:23
26:53
1:28
2:22
3:20
30:13
5:01
7:23
2:28
32:41
2:27
9:50
2:06
11:56
0:42
12:38
2:51
15:29
1:06
16:35
3:38
20:13
0:55
21:08
1:59
23:07
1:23
24:30
2 Sven Lundgren
Växjö OK
32:48 2:36
2:36
2:12
27:23
1:15
3:51
3:18
30:41
4:25
8:16
2:07
32:48
2:48
11:04
1:55
12:59
0:36
13:35
2:48
16:23
1:12
17:35
3:31
21:06
0:46
21:52
1:56
23:48
1:23
25:11
3 Peter Braun
Växjö OK
36:00 3:06
3:06
2:13
30:18
1:15
4:21
3:35
33:53
5:16
9:37
2:07
36:00
2:29
12:06
2:06
14:12
0:49
15:01
3:16
18:17
1:17
19:34
3:42
23:16
1:11
24:27
1:57
26:24
1:41
28:05
4 Glen Håkansson
Växjö OK
37:57 2:21
2:21
3:50
32:22
1:20
3:41
3:12
35:34
4:48
8:29
2:23
37:57
2:40
11:09
2:09
13:18
0:47
14:05
3:50
17:55
1:18
19:13
4:41
23:54
1:06
25:00
1:59
26:59
1:33
28:32
5 Magnus Ericsson
Växjö OK
41:41 1:03
1:03
3:20
35:09
1:32
2:35
3:55
39:04
6:04
8:39
2:37
41:41
3:30
12:09
2:33
14:42
1:01
15:43
3:40
19:23
1:29
20:52
4:56
25:48
1:11
26:59
2:34
29:33
2:16
31:49
6 Magnus Porle
Växjö OK
42:34 1:50
1:50
3:40
36:26
1:28
3:18
3:46
40:12
5:56
9:14
2:22
42:34
3:21
12:35
2:32
15:07
0:44
15:51
3:55
19:46
1:29
21:15
5:11
26:26
1:04
27:30
2:28
29:58
2:48
32:46
7 Dennis Persson
Växjö OK
48:18 3:40
3:40
3:02
40:05
1:55
5:35
4:52
44:57
6:10
11:45
3:21
48:18
3:28
15:13
2:49
18:02
1:07
19:09
4:34
23:43
1:53
25:36
4:52
30:28
1:18
31:46
2:59
34:45
2:18
37:03
8 Joakim Wessman
Växjö OK
67:42 2:07
2:07
5:58
57:37
2:32
4:39
5:59
63:36
9:16
13:55
4:06
67:42
5:51
19:46
3:43
23:29
1:20
24:49
7:02
31:51
2:18
34:09
7:40
41:49
2:04
43:53
4:20
48:13
3:26
51:39
9 Ulf Karlsson
Växjö OK
83:07 4:00
4:00
13:29
72:27
4:13
8:13
7:39
80:06
14:48
23:01
3:01
83:07
5:34
28:35
7:48
36:23
0:44
37:07
5:24
42:31
1:52
44:23
5:28
49:51
1:45
51:36
3:00
54:36
4:22
58:58




H35 3800 m 7 anmälda
1 Andreas Ulvagården
Växjö OK
43:30 4:27
4:27
2:38
35:40
3:03
7:30
3:38
39:18
2:15
9:45
1:54
41:12
1:00
10:45
2:18
43:30
3:20
14:05
3:37
17:42
4:01
21:43
0:54
22:37
3:34
26:11
4:01
30:12
1:05
31:17
1:45
33:02
2 Per Rooth
Växjö OK
52:58 7:27
7:27
2:57
45:49
3:44
11:11
3:28
49:17
2:33
13:44
2:03
51:20
0:39
14:23
1:38
52:58
4:22
18:45
2:57
21:42
7:41
29:23
0:55
30:18
4:17
34:35
4:47
39:22
1:15
40:37
2:15
42:52
3 Anders Persson
Växjö OK
55:05 5:24
5:24
3:17
45:31
3:33
8:57
4:50
50:21
3:28
12:25
2:16
52:37
1:04
13:29
2:28
55:05
4:22
17:51
4:55
22:46
4:34
27:20
1:18
28:38
4:43
33:21
4:36
37:57
1:49
39:46
2:28
42:14
4 Anders Westström
Växjö OK
62:40 8:54
8:54
3:17
53:35
3:33
12:27
4:09
57:44
5:41
18:08
2:43
60:27
0:47
18:55
2:13
62:40
4:51
23:46
3:09
26:55
4:53
31:48
1:08
32:56
5:59
38:55
4:36
43:31
3:46
47:17
3:01
50:18
5 Peter Johansson
Växjö OK
63:14 4:51
4:51
2:55
53:01
3:21
8:12
5:03
58:04
3:08
11:20
2:21
60:25
0:51
12:11
2:49
63:14
8:53
21:04
3:05
24:09
6:48
30:57
1:25
32:22
4:15
36:37
8:54
45:31
1:54
47:25
2:41
50:06
6 Fredrik Elingfors
Växjö OK
64:53 8:24
8:24
2:47
57:29
7:06
15:30
3:52
61:21
3:38
19:08
1:59
63:20
0:40
19:48
1:33
64:53
6:51
26:39
8:53
35:32
5:12
40:44
1:43
42:27
3:58
46:25
4:47
51:12
1:18
52:30
2:12
54:42
7 Jon Lindskog
OK Älme
65:06 12:52
12:52
3:53
57:30
2:55
15:47
3:49
61:19
2:22
18:09
1:51
63:10
0:55
19:04
1:56
65:06
5:31
24:35
5:13
29:48
4:06
33:54
1:06
35:00
10:56
45:56
4:35
50:31
1:22
51:53
1:44
53:37




H16 3000 m 2 anmälda
1 Ville Lindskog
OK Älme
34:58 2:09
2:09
0:41
32:33
0:59
3:08
2:25
34:58
5:28
8:36
2:11
10:47
2:49
13:36
1:35
15:11
3:22
18:33
1:06
19:39
3:44
23:23
2:48
26:11
3:36
29:47
2:05
31:52
2 Valter Rooth
Växjö OK
49:53 1:09
1:09
0:43
48:03
1:53
3:02
1:50
49:53
9:11
12:13
2:14
14:27
2:54
17:21
2:52
20:13
5:27
25:40
3:39
29:19
6:11
35:30
6:34
42:04
3:38
45:42
1:38
47:20




H12 1800 m 4 anmälda
1 Wilhelm Westström
Växjö OK
13:44 1:53
1:53

1:49
1:35
3:24
2:07
5:31
1:26
6:57
2:32
9:29
1:39
11:08
1:09
12:17
1:27
13:44
2 Alvin Lundgren
Växjö OK
14:27 1:53
1:53

1:47
1:36
3:23
2:01
5:24
1:00
6:24
3:11
9:35
1:58
11:33
0:59
12:32
1:55
14:27
3 Linus Lindén
Växjö OK
14:52 1:53
1:53

1:47
1:37
3:24
2:18
5:42
1:32
7:14
2:29
9:43
1:37
11:20
1:09
12:29
2:23
14:52
4 Joar Andersson
Växjö OK
15:43 1:57
1:57

1:48
1:30
3:18
2:05
5:23
1:47
7:10
2:12
9:22
3:28
12:50
1:01
13:51
1:52
15:43




D60 3000 m 2 anmälda
1 Berit Runefors
Växjö OK
77:42 9:53
9:53
4:39
73:33
3:33
13:26
4:09
77:42
4:58
18:24
1:48
20:12
11:18
31:30
3:52
35:22
7:06
42:28
6:53
49:21
2:37
51:58
4:19
56:17
5:36
61:53
7:01
68:54
2 Eva Pettersson
Växjö OK
87:34 10:49
10:49
4:30
82:31
2:44
13:33
5:03
87:34
1:59
15:32
2:26
17:58
14:20
32:18
1:59
34:17
8:51
43:08
7:56
51:04
5:21
56:25
3:50
60:15
6:20
66:35
11:26
78:01




D50 3000 m 4 anmälda
1 Annika Ericsson
Växjö OK
39:32 6:17
6:17
2:09
37:32
2:00
8:17
2:00
39:32
0:39
8:56
1:17
10:13
4:26
14:39
1:09
15:48
3:52
19:40
4:25
24:05
1:28
25:33
2:17
27:50
2:55
30:45
4:38
35:23
2 Maria Håkansson
Växjö OK
42:29 4:31
4:31
2:15
39:35
1:48
6:19
2:54
42:29
0:54
7:13
1:45
8:58
4:59
13:57
1:41
15:38
4:15
19:53
5:13
25:06
1:47
26:53
2:37
29:30
3:19
32:49
4:31
37:20
3 Lena Regnell
Växjö OK
46:58 4:17
4:17
6:21
44:28
1:37
5:54
2:30
46:58
0:50
6:44
1:22
8:06
4:44
12:50
1:02
13:52
4:11
18:03
6:18
24:21
4:32
28:53
2:16
31:09
2:57
34:06
4:01
38:07
4 Eva Eklund
Växjö OK
65:33 7:00
7:00
3:05
62:32
2:11
9:11
3:01
65:33
1:13
10:24
3:59
14:23
8:33
22:56
3:29
26:25
6:52
33:17
6:02
39:19
7:01
46:20
3:00
49:20
5:11
54:31
4:56
59:27




D35 3400 m 5 anmälda
1 Katarina Lenander
Växjö OK
45:10 1:34
1:34
3:28
37:45
1:50
3:24
4:41
42:26
6:27
9:51
2:44
45:10
3:16
13:07
3:09
16:16
1:08
17:24
3:47
21:11
1:37
22:48
4:53
27:41
1:18
28:59
3:02
32:01
2:16
34:17
2 Åsa Westström
Växjö OK
65:56 2:40
2:40
5:57
47:52
3:23
6:03
14:57
62:49
6:57
13:00
3:07
65:56
4:42
17:42
4:39
22:21
1:08
23:29
4:25
27:54
1:47
29:41
5:10
34:51
1:08
35:59
3:38
39:37
2:18
41:55
Helena Lindén
Växjö OK
Ej godk. 1:23
1:23
1:32
2:55
6:05
9:00

39:12
3:34
12:34
2:45
15:19
1:00
16:19
8:33
24:52
1:49
26:41




D16 3000 m 8 anmälda
1 Martina Niklasson
Växjö OK
39:20 1:43
1:43
2:12
37:34
1:58
3:41
1:46
39:20
6:40
10:21
2:18
12:39
3:08
15:47
0:57
16:44
3:41
20:25
1:22
21:47
5:14
27:01
3:05
30:06
3:48
33:54
1:28
35:22
2 Filippa Braun
Växjö OK
40:59 0:58
0:58
0:56
38:21
1:29
2:27
2:38
40:59
8:37
11:04
2:17
13:21
2:46
16:07
1:02
17:09
3:35
20:44
1:09
21:53
5:34
27:27
3:11
30:38
4:38
35:16
2:09
37:25
3 Maja Lindén
Växjö OK
41:29 1:07
1:07
0:39
38:37
1:24
2:31
2:52
41:29
7:34
10:05
2:08
12:13
3:10
15:23
0:50
16:13
3:10
19:23
1:20
20:43
4:48
25:31
4:42
30:13
5:10
35:23
2:35
37:58
4 Lovisa Kroksmyr
Växjö OK
42:01 1:44
1:44
0:45
39:49
2:21
4:05
2:12
42:01
6:26
10:31
2:04
12:35
2:58
15:33
3:10
18:43
4:08
22:51
1:13
24:04
4:29
28:33
4:47
33:20
3:37
36:57
2:07
39:04
5 Wilma Kroksmyr
Växjö OK
50:43 1:26
1:26
0:40
48:26
1:47
3:13
2:17
50:43
18:35
21:48
2:23
24:11
4:05
28:16
1:30
29:46
3:29
33:15
1:09
34:24
5:11
39:35
2:39
42:14
3:36
45:50
1:56
47:46
6 Hilda Petersson
Växjö OK
53:01 1:13
1:13
2:16
49:30
1:54
3:07
3:31
53:01
6:55
10:02
2:56
12:58
4:54
17:52
1:04
18:56
4:15
23:11
2:05
25:16
9:20
34:36
5:15
39:51
5:15
45:06
2:08
47:14
7 Ebba Ulvagården
Växjö OK
55:51 1:17
1:17
1:09
53:28
1:53
3:10
2:23
55:51
8:53
12:03
3:49
15:52
4:40
20:32
2:17
22:49
6:33
29:22
2:01
31:23
9:12
40:35
4:22
44:57
5:15
50:12
2:07
52:19
8 Hilda Lindén
Växjö OK
57:01 2:21
2:21
1:06
53:52
1:58
4:19
3:09
57:01
9:06
13:25
3:14
16:39
8:57
25:36
2:01
27:37
3:22
30:59
1:29
32:28
7:19
39:47
5:08
44:55
6:04
50:59
1:47
52:46




D12 1800 m 1 anmälda
1 Elsa Petersson
Växjö OK
35:14 2:06
2:06
0:18
2:24
2:15
4:39
3:17
7:56
9:16
17:12
4:30
21:42
7:03
28:45
1:15
30:00
5:14
35:14




ÖPPEN 1 1500 m 9 anmälda
1 Johanna Lindén
Växjö OK
14:45 2:26
2:26
0:15
2:41
0:47
3:28
1:20
4:48
2:01
6:49
2:48
9:37
1:32
11:09
3:36
14:45
2 Karin Westström
Växjö OK
15:44 2:11
2:11
0:24
2:35
1:03
3:38
2:00
5:38
2:52
8:30
2:39
11:09
1:37
12:46
2:58
15:44
3 Nils Andersson
Växjö OK
21:15 2:24
2:24
1:02
3:26
1:14
4:40
2:49
7:29
3:27
10:56
3:28
14:24
2:20
16:44
4:31
21:15
4 Maria Kroksmyr
Växjö OK
22:04 2:19
2:19
0:16
2:35
0:56
3:31
1:41
5:12
2:28
7:40
8:24
16:04
2:11
18:15
3:49
22:04
5 Elina Lindén
Växjö OK
26:49 2:49
2:49
2:19
5:08
1:37
6:45
2:27
9:12
4:32
13:44
6:01
19:45
1:35
21:20
5:29
26:49
6 Karin Lindqvist
Växjö OK
33:32 3:45
3:45
1:37
5:22
1:52
7:14
3:45
10:59
3:58
14:57
4:17
19:14
3:38
22:52
10:40
33:32
7 Mats Runefors
Växjö OK
34:47
30/5
2020
Resultat Klubbmästerskap Medel
av TTE / Mattias | 1 kommentarer
KM Medel 200530, Sträcktidsresultatlista KM Medel 200530, Sträcktidsresultatlista 2020-05-30 ...
28/5
2020
MTBO
av Lasse Skoog
Nu finns möjlighet att testa MtbO även i Växjö. Banor och PM hittar du på Eventor: https://eventor.orientering.se/Events/Show/30806 Välj mellan sprint...
26/5
2020
PM + Startlista till KM
av TTE
I bifogade filer finns PM och startlista inför helgens KM i medeldistans. Läs igenom så att du har koll på vad som gäller på lördag. Glöm inte att ta med...
24/5
2020
Säcka brasved 28/5
av Krister S
Det behövs ytterligare två personer som kan hjälpa till med brasveden 28/5 Torsdagen den 28 maj skall vi lägga brasved i nätsäckar hos Laila och Lasse M...
24/5
2020
KM Medeldistans
av TTE | 0 kommentarer
Observera att idag är sista dag för anmälan till KM medeldistans. Då det blir fler än 50st deltagare kommer att startfältet delas i två grupper med...
22/5
2020
Brutalpass 11 juli
av KK
En hel sommar utan tävlingar. Hur ska det gå? Man kommer ju att få en hel myrstack i byxorna! Ta chansen att bli av med din överskottsenergi under årets...
10/5
2020
Naturpasset 2020
av Motionskommittén
Trots bankontroll och kontroll av frågor har det smugit in sig fel i frågorna för Naturpass Cykel. Rätt fråga 7. I vägskälet finns en större elcentral....
4/5
2020
Veckans bana öppen även för andra...
av TTE / Mattias
Efter styrelsebeslut nyligen ska veckans bana vara fritt tillgänglig och "gratis" även för intresserade från andra klubbar. För att få ta del av PDF att...
3/5
2020
Resultat från OL-träning
av TTE/Louise | 0 kommentarer
I bifogad fil finns resultat från fredagens OL-träning utanför Älmhult. 

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se