SKRIV UT ››
 
2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019
januari | februari | mars | april | maj | juni | juli | augusti | september | oktober | november | december
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Tisdag
00:00 OK Bävern Info
00:00 OK Älmes vårtävling Info
00:00 OK Bävern Info
00:00 OK Älmes vårtävling Info
2/5 Onsdag
17:00 Motionsorientering Domfälleskogen (Älgvägen) Växjö OK Info
3/5 Torsdag
18:00 OL-träning Högstorp Louise Info & anmälan
4/5 Fredag
00:00 Markarydssprinten Info
00:00 Markarydssprinten Info
5/5 Lördag
00:00 Gränsfejden/Vättefejden Info
00:00 Torsås OK Info
00:00 Gränsfejden/Vättefejden Info
00:00 Torsås OK Info
6/5 Söndag
00:00 Lagadalskampen Info
00:00 Ulricehamns OK Info
00:00 Lagadalskampen Info
00:00 Ulricehamns OK Info
7/5 Måndag
17:00 Motionsorientering Lessebo Lessebo OK Info
17:30 * Nybörjarkurs för barn Vokalen Maria Braun m.fl. Info
8/5 Tisdag
18:00 Intervaller i skog och styrka Vokalen Patrik K Info
18:00 Nybörjarkursen för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 TTE-möte Klubbrummet TTE Info
9/5 Onsdag
10/5 Torsdag
00:00 Alvestaträffen Info
00:00 Alvestaträffen Info
11/5 Fredag
12/5 Lördag
13/5 Söndag
14/5 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning Campus/Teleborg Patrik Info
17:30 * Nybörjarkurs för barn Vokalen Maria Braun m.fl. Info
17:30 * GVG-träning 14/5 Campus Teleborg GVG Info & anmälan
15/5 Tisdag
00:00 Nybörjarkurs för vuxna bokar SI-enheterna Info
18:00 Intervaller Vokalen Louise Info
16/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Oskarshamn SOK Viljan Info
17/5 Torsdag
08:30 Stapling av brasved Asa Krister S Info & anmälan
18:00 Sprintträning Solberget-Ringsberg Patrik K Info & anmälan
18/5 Fredag
19/5 Lördag
00:00 DM, sprint, Småland Info
00:00 DM, sprintstafett, Småland Info
00:00 DM, sprint, Småland Info
00:00 DM, sprintstafett, Småland Info
15:00 Sprintstafett DM Aneby Info & anmälan
20/5 Söndag
09:30 Träningsdag + Lunchsamling TTE prel Lindshammar TTE Info & anmälan
21/5 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning Brittatorp Henrik Info
17:30 * Nybörjarkurs för barn Vokalen Maria Braun m.fl. Info
17:30 * GVG-träning 21/5 Domfälleskogen GVG Info & anmälan
22/5 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
20:00 Styrelsemöte Klubbrummet Info
23/5 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Lessebo Lessebo OK Info
17:30 Damträff Samling vid Vokalen för utflykt Mona J Info
18:00 Vokalen uthyrd Brf Guldbaggen Info
24/5 Torsdag
18:00 Sprint-OL intervaller Josephine Info & anmälan
25/5 Fredag
26/5 Lördag
08:30 * Storstädning Vokalen Info
27/5 Söndag
00:00 Lämmeltåget Info
16:00 Vokalen uthyrd Helena o Nicklas Info
28/5 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning Hoppet Maria Info
17:30 * GVG-träning 28/5 VOKalen GVG Info & anmälan
29/5 Tisdag
18:00 Intervaller Vokalen Louise Info
20:00 Styrelsemöte Klubbrummet Info
30/5 Onsdag
10:00 Veteran-OL Kalmar Kalmar OK Info
31/5 Torsdag
18:00 Sprintträning Campus Noel Braun Info & anmälan